25 Şubat 2016 Perşembe

Kişisel blog ile yükselmek elinizde

  Hiç yorum yok


Kişisel blog ile yükselmek elinizde
Blog yazarlığı birçok faydası olan bir uğraş olsa da hala ciddi anlamda önemsenmiyor.

Türkiye'de son yıllarda blog açanların sayısında gözle görülür bir artış olsa da blog yazma işini uzun soluklu yapabilen yok denecek kadar az.

Hemen sonuç elde etme beklentisi blogları çok kısa sürede sahipsiz bırakabiliyor. İnternetten kolay ve hızlı para kazanma düşüncesinin kafalara bir virüs gibi yerleşmesi, sağlıklı ve planlı çalışmalar yapmayı ve uzun soluklu kazanç elde etmeyi engelliyor.

Oysa açtığınız bir kişisel blog ile maddi ve manevi çok ciddi kazanımlar elde edebilirsiniz. Bunun için gerçekten sabırlı olmanız, araştırmanız, yeniliklere açık olmanız, düzenli içerik üretmeniz ve kitlenize bir değer sunmanız yeterli. Gerisini biraz zamana bırakın yeter. İşlerin yolunda gittiğini göreeksiniz.

Bloglar ile alakalı her yazılana kanmayın!

Blog yazmak isteyenler Google'da blogculuk ile alakalı bilgileri okuyarak "Blog yazarak para kazanmak mümkünmüş, blog açayım ben de para kazanayım" diyerek hemen internet üzerinden para kazanma hayaline kapılıyor.

Açılan bloglara ilk başlarda düzenli olarak içerik giriliyor. Ziyaretçi bekleniyor yok. Ziyaretçi olmayınca para da yok. Bir süre sonra o büyük hevesler ile açılan bloglar kendi haline bırakılıyor. Bununla ilgili daha önce çok sayıda yazı yazdım, arşivden okuyabilirsiniz. Bu iş böyle kolay olsaydı her blog açan internet zengini olurdu arkadaşlar.

Ne diyorum? Sabırlı olacaksınız, yazarak değer üreteceksiniz. Okuyucu blogunuza girdiği zaman kendine bir şeyler katan cümleler ile karşılaşmalı. Öyle "her gün onlarca yazı ekleyeyim ziyaretçi gelir, paranın dibine vururum" diye düşünürseniz hiç bir yere varamazsınız.

Kişisel blog ile yükselmek için ciddi anlamda emek harcayacaksınız, blogunuz emeğinizle, sevginizle, araştırmacı ruhunuzla şekillenecek. Blogunuza giren ziyaretçi yazılarınızdan sıkılmayacak, sonuna kadar okuyacak ve gerekirse paylaşacak.

İlgi alanınıza giren, iyi olduğunuz konular mutlaka vardır. Bunlara yoğunlaşın. Genel blog diye bir şey yok. Kişisel blog yazarı olacaksınız. Kendi blogunuzda yazılarınızı kendiniz yazacaksınız. Yazdıkça açılacaksınız, hem ufkunuz hem de okurlarınız genişleyecek. Okuduğunuz gibi başarılı olmanın öyle özel bir formülü yok.

Kişisel blog yazarlığ yaparak neler kazanırsınız?

-Sabırlı ve planlı hareket etmeyi öğrenirsiniz.

-Yazma deneyiminiz gelişir.

-Araştırma isteğiniz artar, ufkunuz gelişir.

-Sizinle aynı ya da benzer düşünen kitleye kolayca ulaşırsınız.

-Online itibarınız artar.

-Alanınızda otorite olabilirsiniz.

-Kişisel blog ve sosyal medya ile kitlenizi daha da genişletebilirsiniz.

-İçerik üretme kabiliyetiniz size içerik yazarlığı alanında yeni bir kariyer sayfası açabilir.

-Uzmanlık alanınız ile ilgilenen kişilerden ve şirketlerden iş teklifleri alabilirsiniz.

-Blog yazılarınız ile alakalı sektörlerde faaliyet gösteren markalardan reklam alabilirsiniz.

-Danışmanlık hizmeti verebilirsiniz.

-Blog yazarlığında kendinizi geliştirebilirsiniz blog yazarlığı dersleri verebilirsiniz.

-Yazı yazarak ciddi paralar kazanabilirsiniz.

-Sıfır maliyetle kendi işinizi kurabilirsiniz. (Blog açmak ücretsizdir)

-İş başvurularınızda rakiplerinize oranla bir adım önde olursunuz.

-Blogunuza advertorial içerikler (tanıtım yazısı) alarak gelir elde edebilirsiniz.

-Blogculuk ile ilgili teknik konularda (SEO ayarları, tema optimizasyonu, tema değiştirme, tema yükleme, tema düzenleme vb.) bilginiz artar.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder