19 Kasım 2014 Çarşamba

Facebook’un Yeni Atağı Rooms, Eski Web’in Boş Odalarını Doldurmaya Talip

Facebook’un Yeni Atağı Rooms

Facebook Creative Labs ekibi, iOS için Rooms adında yeni bir mobil uygulama yaratarak sosyal medyadünyasını karıştırmayı başardı. Rooms’u oluşturan ekip, internetin ilk yıllarındaki kimliğinizin gizli olduğu chat odalarından esinlenmiş.
Her “room” (oda) fotoğraf, video ve post’lardan oluşan bir feed. Yemek tariflerinden beatboxing tekniklerine kadar farklı konularda odalar şimdiden içerideki kullanıcılar tarafından oluşturulmuş bile. Odaların sahipleri, tasarımdan kullanıcı yetkilerine kadar asıl söz sahibi olan kişiler.
Facebook Creative Labs Kullanıcılar istediği konuyla ilgili bir oda yaratıyor ve arkadaşlarını davet edebiliyor. Bu odalar her konuyu konuşmak için ideal bir ortam oluşturuyor. Uygulama Facebook sosyal ağından tamamen bağımsız olarak çalışıyor. Odaya girdiğinizde kendinizi istediğiniz isimle tanıtabiliyorsunuz, yani kimliğinizgizli kalıyor. Odalara girmek için size gönderilen QR kodlu davetiyeyi uygulamaya taratmanız gerekiyor.
Rooms, henüz yalnızca Amerika ve İngiltere gibi İngilizce konuşulan bazı ülkelerde yayımlandı. Bu projeyle Facebook’un yalnızca diğer sosyal ağları satın alan bir şirket olmanın dışında planları olduğunu da görmüş olduk.
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Admin :

0 Comments: